Z barevného podzimu rovnou do vánočních příprav

titulka-listopad-17Přesně tak, jsme ve druhé polovině letošního listopadu a je opravdu nejvyšší čas se vrhnout na přípravu prosincového prodeje. Některé velké obchody jsou už od půlky října plné zlatých penízků a Mikulášů a tlak vánočních nabídek roste tak rychle, že má člověk až dojem, že ty loňské vánoce ještě neskončily. Prostě čas nám obchodníkům utíká ještě rychleji než těm, kteří si chtějí svátky konce roku trochu užít.  

Hned v úvodu jsem se dotkl toho nejdůležitějšího, o co nám všem vlastně jde: spokojenost našich zákazníků, široká nabídka, slušné tržby a jako každý rok snaha zvládnout hektický, a přitom krásný čas s nadhledem a pokud možno v pohodě. Samozřejmě moc dobré je včas odhadnout své možnosti a zájem zákazníků a vytvořit si bezpečné zásoby. Nejde to sice u veškerého sortimentu, ale zmatkům lze předejít. A důležité je nezapomenout na výzdobu prodejny a úsměvy tak, aby se u nás v trafice cítil každý jako doma.

Vím, že si teď asi říkáte: To se mu to mluví, když si sedí v klidu u počítače a není od rána na nohou za pultem jako my… Ale věřte, že každé číslo časopisu Trafikant připravuji nejen se snahou o to, aby se vám líbilo, ale hlavně aby vám něco přineslo a třeba i pomohlo v době, kdy to potřebujete. I toto, listopadové vydání má stejné a možná ještě větší ambice naši snahu naplnit. Nabízíme vám další várku vybraných časopisů, pečlivě připravenou vánoční nabídku doplňkového prodeje, trochu upřímných a praktických rad v naší Akademii a aktuální informace z PNS i od vašich kolegů. Rozjel se další ročník soutěže Trafika roku, ve kterém můžete vyhrát příjemnou finanční odměnu za to, že máte nejlepší trafiku v některé kategorii. Tak se nezapomeňte přihlásit, je to hodně jednoduché.

A tak závěrem svého úvodního povídání ocituji z naší speciální vánoční nabídky společenských her, které kladně hodnotí i dětští pedagogové: „Nabídněte svým zákazníkům jednu z našich novinek v doplňkovém sortimentu. Myslíme v tomto případě hlavně na děti. Připravili jsme nabídku vybraných deskových her a stavebnic, které děti jistě potěší. Kdo si hraje, ten zkrátka nezlobí.“

Jo a to platí pro nás pro všechny a nejen pro děti. Mějte se hravě a pohádkově.

Rudolf Stáhlich, šéfredaktor

 

Vybíráme z obsahu tohoto vydání:

 

AKTUÁLNĚ: Rozhovory s některými z vás

 

AKADEMIE: Pravidla vánočního prodeje?

 

DOPLNĚK:  Vánoční nabídka doplňkového prodeje

 

SOUTĚŽ: Vyberte si svou kategorii

 

SEGMENT: Dětské tituly v naší nabídce

 

OSOBNOST: Tentokrát z Českého Krumlova

 

Časopis ke stažení zde: