Ono se to jaro fakt blíží! 

titulka-unor-18Skoro se mi to samotnému ani nechce věřit, když tyto řádky píšu v tmavých dnech konce ledna, kdy je chvíli deštivo a chvíli pro změnu sněží a já musím zase rozsvítit, abych neměl z redakce temnici, ale je to tak − jaro se blíží. Krátký únor uteče jak ta přebytečná voda a nás společně čeká Mezinárodní den žen a jarní prázdniny a Velikonoce a spousta dalších jarních radostí za pulty a se zákazníky. 

Jste připraveni? Zásoby v prodejnách jsou dostatečné? Vždyť třeba Velikonoce jsou nejdůležitějšími křesťanskými svátky v roce a jsou spjaté s památkou úmrtí a oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Slaví se po celém světě a v době, kdy se vše začíná probouzet a znovu ožívat, tedy na jaře. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a každý rok připadají na jiné datum – na neděli následující po prvním jarním úplňku. Letos je oslavíme od 25. března do 2. dubna 2018.

Ale přestože je již únor, vraťme se ještě na okamžik k roku minulému, ve kterém se toho pro nás hodně událo. Hned v úvodu tohoto vydání vzpomínáme na ty nejdůležitější charitativní akce, u nichž jsme měli to štěstí být. Společnost PNS se například v loňském roce stala generálním partnerem a sponzorem Střediska výcviku vodicích psů a podpořila tak výcvik štěněte, které jednou bude pravou rukou (nebo chcete-li tlapkou) a přítelem nevidomého člověka. Dalším naším velmi významným počinem byl projekt Strom splněných přání, který je vám z minulých let již dobře známý a je speciální tím, že se do něj zapojují jednotliví zaměstnanci naší společnosti. Kdo měl chuť udělat pod vánočním stromečkem radost nejen svým blízkým, rezervoval si přání jednoho z klientů Domova Svatý Jan a pak na vlastní náklady dárek pořídil, zabalil a doplnil vlastním věnováním.

Ano, je na co vzpomínat… Už na titulní straně tohoto vydání najdete portrét Petra Sýkory, zakladatele nadace Dobrý anděl, o které jste také již pravděpodobně slyšeli. Pokud chcete vědět více, přečtěte si rozhovor s touto osobností z naší obálky, a když vás zaujme, můžete si přečíst více na webových stránkách Dobrého anděla. PNS se pravidelně věnuje charitě a v tomto případě například každý měsíc přispívá dvěma rodinám, o jejichž osudech si můžete přečíst na následujících stránkách. Svět je krásný, když si lidé dokážou navzájem pomáhat.

Přeju vám krásné zbývající únorové dny a těším se s vámi na voňavé jaro,

Rudolf Stáhlich, šéfredaktor

 

Vybíráme z obsahu tohoto vydání:

 

AKTUÁLNĚ: V charitativních akcích se angažujeme v průběhu celého roku

 

SOUTĚŽ: Trafika roku láká další účastníky

 

DOPLNĚK: Připravujeme se na jaro

 

SEGMENT: Časopisy o zdraví

 

PROFIL: Nový časopis Lego Star Wars

 

OSOBNOST: Petr Sýkora, zakladatel nadace Dobrý anděl 

 

Časopis ke stažení zde: